Kadıköy Mah. Selahattin Mutlu Sk. No:4/C İzmit/Kocaeli
tr

Mobilya Olarak Mutfak Çeşitlerimiz

12.10.2020
48
Mobilya Olarak Mutfak Çeşitlerimiz

Trimo Yapı Mobilya Olarak Mutfak Çeşitlerimiz

 • Lake Mutfak Dolapları
 • High Gloss Mutfak Dolapları
 • Akrilik Mutfak Dolapları
 • Membran Mutfak Dolapları
 • Klasik Mutfak Dolapları
 • Ahşap-Masif Mutfak Dolapları
 • Laminant Mutfak Dolapları
 • Cam Kapaklı Mutfak Dolapları

 

Çeşitlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Bizlere ulaşmak için www.trimoyapi.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Lake Mutfak Dolapları

Ham MDF üzerine astarlama yapıldıktan sonra poliüretan veya akrilik sistem boyaların uygulanması usulüyle yapılan kapaklara Lake Kapak denir.

Lake mutfak ve lake mutfak modelleri son derece sağlam olan bu malzeme sayesinde dolaplar su sızdırmayacak ve uzun ömürlü olacaktır. Hem neme hemde bakterilere karşı dayanıklıdır. Bu dayanıklılık iyi bir bakım ve gereken özenle uzun ömürlülüğe de dönüşüyor elbette. Yani kaliteli bir üretim sürecinden geçmiş bir lake mutfak dolap ünitesinin kolay kolay kırıldığına ya da çatladığına şahit olmanız pek mümkün değildir.  Lake mutfaklar modern ve şık görünüm sağlar. Lake mutfak kapakların renk alternatifleri söz konusu olduğu zaman lake mutfak dolapları en avantajları seçeneklerden birini oluşturuyor çünkü lake uygulamasının istediğiniz renkte tasarlanılıyor. Renk seçiminde uluslararası bi renk kartelası olan Ral renk kartelasından faydalanabileceksiniz.

Lake kapağı diğer kapaklardan ayıran en önemli fark üretim metodundan kaynaklanmaktadır. Lake kapak dışındaki diğer bütün kapak. Çeşitlerinde, kapağa rengini veren yüzey kaplama malzemeleri (PVC Membran, Akrilik,Panel,Laminant) MDF yüzeyine , tutkal yardımıyla, belirli bir sıcaklık ve basınç altında preslenerek yapıştırlır.Kapakların kenarlarına ise PVC bant yine tutkal yardımıyla yapıştırılır. Bu durum kapağın sürekli nem, buhar veya suya maruz kalması durumunda tutkalı etkileyerek PVC folyo veya band’ın kendisini bırakmasına neden olabilir.

Lake mutfak dolaplarınızı zevkinize uygun modelde yaptırabilirsiniz. Sınırsız renk kartelasına sahip olan lake mutfak, hayatınıza renk katacaktır.

Lake mutfak dolaplarınızı eskidi, modası geçti, sarardı diyorsanız boyatabilirsiniz. Boya seçimlerinde boyalar, boyanın içerisine koyulan incelticiye göre sınıflandırılabilir. Ürün; içerisinde inceltici olarak su kullanılıyorsa su bazlı boya, sentetik tiner kullanılıyorsa sentetik boya olarak adlandırılır.

Su Bazlı ve Sentetik Boya Arasındaki Farklar Nelerdir?

 1. Nefes alma özelliği açısından bakıldığında su bazlı boyaların böyle bir özelliği varken sentetik boyalarda böyle bir şey yoktur.
 2. Su bazlı boyalar neme ve rutubete daha dirençlidirler.
 3. Sentetik boyalar ise silinebilmeye , temizlenmeye daha dirençlidir. Ancak  bu tip boyaların kimyası gereği zaman içinde renklerinde solmalar ve sararmalar olabilir.
 4. Sentetik mi su bazlı mı diye tercih etmeniz gerekirse görünüm esaslarına göre karar verilmesi gerekmektedir. Bu da şu şekildedir. Sentetik boyalar mat , yarı mat ( saten) ve parlak seçenekleri varken su bazlı boyalarda mat ve yarı mat seçenekleri vardır.
 5. Sentetik ve su bazlı boyaların ortak noktası ise her iki boya türü de örtücü özelliği olan ve boyadığınız herhangi bir şeyin rengini kullandığınız boyanın rengi ile tamamen kapatabilen boya çeşididir.

Sentetik ve Su Bazlı Boyalarda Genel Uygulama Nasıldır?

 • Uygulanacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru ve tozdan arındırılmış olmalıdır.
 • Eski yüzeylerde yapılacak uygulamalardan önce yüzey iyice zımpara yapılarak yeni yapılacak boyanın performansı arttırılmalıdır.
 • Varsa yüzeydeki çukur ve çatlaklar ahşap macunu ile doldurulmalıdır.
 • Boya işlemine geçilmeden evvel kullanacağınız boyayı farklı kapta tiner ile incelterek (yarı yarıya) ilk kat boyayı yani astarını yapmalısınız. Bu arada astar boyası olarak satılan boyaların çoğu ticari amaçlı satılan ve satın alınmasının gereği olmayan boyalardır. Astarı son kat boya için kullanacağınız boya ile yapabilirsiniz.

Bir o kadarda temizlenmesi çok kolay nemli bir bezle veya mikrofiber bezlerle kapaklarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Lake Dolaplarınıza kimyasal ürünler kullanmayınız!

 

High Gloss Mutfak Dolapları

Leke Tutmaz High Gloss Kapak; 1mm kalınlığındaki ultra parlak yüzeyli çizilmez mdf panellerin üzeri kaplanması ile ebatlanıp bantlanmasıyla üretilir. High Gloss Modeller Leke tutmaya özelliğiyle ve kaliteli yapısıyla göz önüne çıkmaktadır. High Gloss kapaklar bugün sektörün hemen tüm alanlarında kullanılır hale gelmiştir. Pürüzsüz yüzey yapısı sayesinde son derece hijyenik bir yapıya sahiptir. High Gloss kapaklarda çizilmez levhalar kullanıldığında kullanım esnasında oluşabilecek çizilmelerin önüne geçilmiş olur. Sararma ve renk solması yapmaz.

High Gloss kapaklar lake kapaklar gibi sonsuz renk seçeneğine sahip değildir. Akrilik kapakların renk kartelyası da mevcuttur.

High Gloss Mutfakların  temizliği Pamuk esaslı bir bez kullanılarak ılık sabunlu su ile yapılmalıdır. Aşındırıcı temizlik malzemeleri ve bezler kullanılmamalıdır.

Akrilik Mutfak Dolapları

Çizilmez Akrilik Kapak; 1mm kalınlığındaki ultra parlak yüzeyli çizilmez akrilik levhaların; mdf panellerin üzeri kaplanması ile elde edilen , çok yüksek parlaklık değeri olan panellerin ebatlanıp bantlanmasıyla üretilir. Akrilik kapak ayna etkisi verecek kadar parlak, aşınmaya ve çizilmeye karşı da son derece dayanıklıdır. Akrilik kapaklar bugün sektörün hemen tüm alanlarında kullanılır hale gelmiştir. Pürüzsüz yüzey yapısı sayesinde son derece hijyenik bir yapıya sahiptir. Akrilik kapaklarda çizilmez akrilik levhalar kullanıldığında kullanım esnasında oluşabilecek çizilmelerin önüne geçilmiş olur. Sararma ve renk solması yapmaz.

Akrilik kapaklar lake kapaklar gibi sonsuz renk seçeneğine sahip değildir. Akrilik kapakların renk kartelyası da mevcuttur.

Akrilik kapakların temizliği Pamuk esaslı bir bez kullanılarak ılık sabunlu su ile yapılmalıdır. Aşındırıcı temizlik malzemeleri ve bezler kullanılmamalıdır.

KLASİK MUTFAK DOLAPLARI

En özel misafirlerimizi, en samimi dostlarımızı, sevdiklerimizi ağırladığımız mutfaklarımızda artık lezzet  albeniyle de buluşuyor. Klasik mutfak diğer tarzlara göre daha göşterişli, şık , daha da ağır olabilir. Klasik mutfakta kullanılan modellerin kendilerini daha şık gösterebilmeleri için geniş mekana ihtiyaç duyurulur. Doğallık ve dayanıklılığın yanı sıra asalet ve sıcaklık sağlayan ahşap , mutfaklar da da farkını hissettiriyor. Klasik mutfak dolapları, şık, fonksiyonel ama abartıdan uzak sakin tonlar kullanılarak tasarlanıyor. Beyaz, krem ve soft renklerin eskiyi yaşatan ahşapla bütünlük için de kullanıldığı mutfaklarda, aydınlık, ferah ve nostalji kokan bir hava her zaman vardır.

AHŞAP MASİF MUTFAK DOLAPLARI

 

Ahşap – Masif mutfak doğal malzemelerden oluştuğu için sağlıklıdır. Çizilme riski en az malzemelerden bir tanesidir. Küçük ve büyük mutfaklar tercih edilebilir. Ahşap – Masif modelleri büyük mutfaklarda kullanıldığında göze dolgunluk verir ve mutfağın çizgisini değiştirir. Doğal bir malzeme oluşu estetik açıdan mutfağınıza sıcaklık katar. Zengin dokusu ve farklı tonları ile modern, country gibi her dekorasyon stiline uygun bir ahşap dolap bulabilirsiniz

MEMBRAN MUTFAK DOLAPLARI

Membran kapaklar,  uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı ile kullanıcıların tercihlerinde ilk sıralardadır.  Çok çeşitli renk ve desen seçenekleri ile mimari ve dekorasyon çözümlerinde aranan bir üründür. Membran mutfak dolapları çiçekli parlak desenlerden tutunda, gerçek ağaç kaplamalarına kadar neredeyse sınırsız bir kartelaya sahiptir. Modelde neredeyse sınırsız renk ve motif seçimi yapılabilir. En uçuk renkler veya dalgalı vintage motifler .. vb. Hepsini membran dolaplarda uygulamak mümkündür. Membran kapaklar öyle özelliklere sahip ki , modasının geçmesi asla mümkün olmaz. Hem klasik, hem de modern mutfaklar membran kapaklarla tasarlanabilir.

Laminant Mutfak

Laminant Mutfaklar oldukça hijyeniktir, bakteri tutmazlar. Neme, çürümeye, yanmaya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Kapakları düz ya da desenli olabilir fak bu malzemelere PVC kapaklara uygulanan model uygulanmaz. Mutfak dolapları modelleri içerisinde kapak yüzeyi en sağlam dolap çeşididir. Sert  yüzeyi sayesinde üzerinde leke barındırmaz. Özellikle modern ve ankastre mutfaklarda en çok tercih edilen mutfak modelidir. Cam gibi parlak kapak çeşitleriyle mutfaklarda modern bir atmosfer oluşturur. Renk seçenekleri  çoktur, istediğiniz zevkinize uygun rengi mutfağınıza kombine edebilirsiniz. Kalitesine göre fiyat olarak diğer mutfak modellerinden pek bir farkı yoktur. Parmak izi  veya bez izi gibi istenmeyen görüntüler oluşturmaz. Dolaplardaki şıklığı tezgaha da aynı şekilde yansıtabilirsiniz.

Cam Kapaklı Mutfak

Camlı mutfak rafı, camlı mutfak dolabı içinizdeki çoşkunun dışa yansımış hali yaşayan bir mutfak, parlak cam kapaklı bu  mutfakta yaşamaya var mısınız ?

Camlı mutfak dolaplarını istediğiniz şekilde sürgülü veya katlamalı şekilde tasarlandığı için daha şık bir kullanım sağlar. Camlı mutfak dolap kapakları modellerinde aydınlatma ürünleri kullanılması mutfağınızın havasını değiştirecek ve hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

Büyük fikirler, yerinde ve küçük dokunuşlar mükemmel mutfak için birleştiler. Moda olan bir tasarımın harika detaylara birlikte yaşam alanına dönüştüğü bir mutfak.

Cam kapaklı içinizdeki çoşkunun dışa yansımış hali yaşayan bir mutfak, parlak cam kapaklı bu mutfakta yaşamaya hazır mısınız?

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: